Oyunlaştırma Kulübü

Oyunlaştırma Örnekleri

Küresel iş topluluğu büyüdükçe, birçok işletme kuruluşu ürünlerini pazarlamak için oyunlaştırma kavramlarının kullanımını keşfediyor ve benimsiyor. Temel olarak oyunlaştırma, ilgili tarafları hedeflerine ulaşmaları ile motive etmek için stratejik oyun tasarımlarının ve mekaniklerinin kullanılmasıdır.

İş dünyasında oyunlaştırmanın en iyi örneklerinden bazıları aşağıdadır:

1. The Samsung Nation

Kullanıcılarını daha etkileşimli olmaya ve birbirlerinden daha fazla şey öğrenmeye motive etmek için, Samsung, kullanıcıların klipleri izlemesini ve sorunları tartışmasını sağlayan bir işlev geliştirdi. Buna karşılık, en aktif olanlar ilerleme seviyelerine göre rozet kazandı.

2. The US Army

The US Army, daha fazla insanın ABD silahlı kuvvetlerine katılmaya ilgi duymasını sağlamak için medyaya sızdırılmış çok iyi hazırlanmış bazı eğitim oyunlarını kullanıyor.

3. Jillian Michaels Fitness Program


Bu fitness eğitmeni, çeşitli başarı rozetleri sunarak insanları daha iyi formda olmaları için motive eder. Bu sistemde hedeflediğiniz hedefi seçiyor ve ulaşmak için çabalıyorsunuz.

4. Starbucks

Personelin bağlılığına ve müşteri sadakatine adanmış Starbucks, ‘My Starbuck Rewards’ programını başlattı. Müşteriler, ücretsiz ürünlere ek olarak daha fazlasını elde etmek için satın alma sayısına bağlı olarak bağlılık düzeylerini artırır.