Oyunlaştırma Kulübü

Oyunlaştırma Örnekleri 2021

Oyunlaştırma örnekleri 2021 adlı bu yazımızda size 2021 yılının en güncel ve en başarılı oyunlaştırma örneklerini sunduk.

Oyunlaştırma nedir?

Oyunlaştırma, kullanıcı etkileşimini ve üretkenliğini artırmak için oyun tasarım öğelerini ve oyun mekaniklerini mevcut deneyimlere ve platformlara dahil etme sürecidir. Bu mevcut, oyun dışı platformlar arasında web siteleri, uygulamalar, mikro siteler , çevrimiçi topluluklar, dijital reklamlar, şirket intranetleri ve daha fazlası yer alabilir.

Oyunlaştırma, markaların belirli pazarlama hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için oyun tasarımcılarının oyun dışı bağlamda eylemleri teşvik etmek için geleneksel oyunlarda kullandıkları rekabet, eylemler, ödüller, puanlar, kişiselleştirme gibi teknikleri ve öğeleri kullanır.

Şimdi, daha fazla uzatmadan, işte bu tekniğin pazarlamada ve her türden marka tarafından müşteriyi elde tutmada nasıl kullanıldığını vurgulayan bazı harika oyunlaştırma örnekleri.

Nike + Run Kulübü

Bu büyük spor markasının iyi olduğu bir şey varsa, o da müşterilerinin deneyimini ürünlerin ötesine taşımaktır. Nike, ürün, müşteri kişilikleri ve yaşam tarzını bir araya getiren bir ekosistem yaratmada harikadır. Nike + Run Kulübü uygulaması üst-zihin farkındalığı korurken artış nişan ve etkileşim için gamification nasıl kullanılacağına ilişkin mükemmel bir örnektir. Rozetler ile sizi içerde tutar.

ABD Ordusu

Ordu merkezli Call of Duty ve Medal of Honor oyunlarının RPG (Rol yapma oyunları) türündeki en popüler bilgisayar oyunlarından ikisi olmasıyla, silahlı kuvvetlerin oyunlaştırmayı artırmanın bir yolu olarak web sitelerine entegre etmeleri mantıklı geliyor. trafik ve daha fazla personel kazanma. Özellikle ABD Ordusu her şeyi oyunlaştırmaya girişti. Ana web sitesini ziyaret ettiğinizde , bir video oyunundan doğrudan kesilmiş bir sahneden çıkan bir videoyla karşılaşacaksınız. Bununla birlikte, ana oyunlaştırma kuruluşu, “ABD Ordusunun resmi oyunu” olarak adlandırdığı bir oyun olan Proving Grounds’un oturduğu kardeş sitesi AmericasArmy.com’da gerçekleşiyor .

Todoist

Konu teknoloji olduğunda daha talepkar bir toplum haline geldik. Buzdolaplarımızın yiyecek depolaması yeterli değil; onlar da müzik çalabilmeli. Sadece zamanı söyleyen bir saat mi? Bu ne lan? Şu anda kalp atış hızı bilgilerime ihtiyacım var!

Günlük yaşamlarımız için kullandığımız uygulamalar muaf değildir. Görevleri listelemenizi ve işaretlemenizi sağlayan bir üretkenlik uygulaması yeterli olmayacaktır. Görüyorsunuz, kendi yemeklerimizi yaptığımız için ödüllendirilmiş hissetmemiz gerekiyor. Sinizm ve şakalar bir yana, oyun mekaniği, uygulama geliştiricilerin sıradan uygulamalar olabilecek oyunlaştırma öğeleri eklemelerine izin verdi ve bu da onları bir yandan işlerimizi yapmamız için motive ederken diğer yandan eğlenceli hale getirdi. Todoist , günümüz tüketicisinin taleplerini karşılamak için oyunlaştırmayı birleştiren bir üretkenlik uygulamasıdır.

Oyunlaştırma Örnekleri 2021 makalemizi beğendiyseniz ve oyunlaştırma bilimini daha çok öğrenmek istiyorsanız bize katılın.